Murata Electronics North America LQH32CN221K23L
LQH32CN221K23L picture photo
Mfg. Part Number
LQH32CN221K23L
Brief Description
FIXED IND 220UH 70MA 8.4 OHM SMD
Datasheet Download
LQH32CN221K23L.pdf
Availability of LQH32CN221K23L
QUANTITY
LQH32CN221K23L Order Process
Ship out your order
Specifications of LQH32CN221K23L
Internal Part NumberEIS-LQH32CN221K23L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesInductor Products
FamilyFixed Inductors
SeriesLQH32C_23
Material - CoreFerrite
Inductance220µH
Tolerance±10%
Current Rating70mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)10.92 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant6.8MHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.067" (1.70mm)
Supplier Device Package1210
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQH32CN221K23L
Related LinksLQH32CN, LQH32CN221K23L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQH32CN221K23L Details Description
Related parts for LQH32CN221K23L
IC REG LDO 12V 0.5A DPAK datasheet.pdf
CAP CER 3.9UF 6.3V X7R 1206 datasheet.pdf
RES SMD 20.5K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONN FIBER LC PLUG SMPLX 125UM datasheet.pdf
FINE ADJUST APPLICATOR datasheet.pdf
HDBNC (P)-BNC (J) ON B1855A (12) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
POT 500K OHM 1/4W CARBON R-LOG datasheet.pdf