Murata Electronics North America LQH32DN221K23L
LQH32DN221K23L picture photo
Mfg. Part Number
LQH32DN221K23L
Brief Description
FIXED IND 220UH 70MA 10.92 OHM
Datasheet Download
LQH32DN221K23L.pdf
Availability of LQH32DN221K23L
QUANTITY
LQH32DN221K23L Order Process
Ship out your order
Specifications of LQH32DN221K23L
Internal Part NumberEIS-LQH32DN221K23L
FamilyFixed Inductors
SeriesLQH32DN_23
Material - CoreFerrite
Inductance220µH
Tolerance±10%
Current Rating70mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)10.92 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant6.8MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.087" (2.20mm)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQH32DN221K23L
Related LinksLQH32DN, LQH32DN221K23L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQH32DN221K23L Details Description
Related parts for LQH32DN221K23L
RELAY GENERAL PURPOSE SPST 5A 6V datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPDT 16A QC TERM datasheet.pdf
IC ADC 24BIT SRL 192KHZ 48-LQFP datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 250MW SOT323-3 datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2SMD datasheet.pdf
RES SMD 665 OHM 0.5% 1/5W 0805 datasheet.pdf
RES 97.6 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 191 OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS R/A 7.62MM datasheet.pdf
0600 STRIP-LINE HDR COINED CNTCT datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 4V RADIAL datasheet.pdf