Murata Electronics North America LQH32MN1R2M23L
LQH32MN1R2M23L picture photo
Mfg. Part Number
LQH32MN1R2M23L
Brief Description
FIXED IND 1.2UH 425MA 600 MOHM
Datasheet Download
LQH32MN1R2M23L.pdf
Availability of LQH32MN1R2M23L
QUANTITY
LQH32MN1R2M23L Order Process
Ship out your order
Specifications of LQH32MN1R2M23L
Internal Part NumberEIS-LQH32MN1R2M23L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesInductor Products
FamilyFixed Inductors
SeriesLQH32M
Material - CoreFerrite
Inductance1.2µH
Tolerance±20%
Current Rating425mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)600 mOhm Max
Q @ Freq20 @ 1MHz
Frequency - Self Resonant100MHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.087" (2.20mm)
Supplier Device Package1210
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQH32MN1R2M23L
Related LinksLQH32MN, LQH32MN1R2M23L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQH32MN1R2M23L Details Description
Related parts for LQH32MN1R2M23L
TRIMMER 1M OHM 0.3W TH datasheet.pdf
IC FPGA 119 I/O 256FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
SDI EVAL BOARD FOR ALTERA datasheet.pdf
RES 26.1K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
BOX, M2256PW datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
FIBER OPTIC RECEIVER datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELD LED 4 PORT datasheet.pdf
CAP CER 27PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 65UF 5% 450VDC RADIAL datasheet.pdf