Murata Electronics North America LQH3C101K04MOO-01
LQH3C101K04MOO-01 picture photo
Mfg. Part Number
LQH3C101K04MOO-01
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
LQH3C101K04MOO-01.pdf
Availability of LQH3C101K04MOO-01
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LQH3C101K04MOO-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of LQH3C101K04MOO-01
Internal Part NumberEIS-LQH3C101K04MOO-01
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship LQH3C101K04MOO-01 today.
SeriesLQH3C101K0
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case Type3225-
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LQH3C101K04MOO-01
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLQH3C101, LQH3C101K04MOO-01 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQH3C101K04MOO-01 Details Description
Related parts for LQH3C101K04MOO-01
EDGECARD 120POS .050 PCI32 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 WW datasheet.pdf
CAP CER 36PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 22POS STRAIGHT SKT datasheet.pdf
DEVELOPMENT KIT, 2 WIT2411M MODU datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 12V 2.1A 3PICOSTAR datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X11.43MM datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CAP CER 9.4PF 25V NP0 008004 datasheet.pdf