Vishay/BCcomponents MCA12060D2100BP100
MCA12060D2100BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCA12060D2100BP100
Brief Description
RES SMD 210 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCA12060D2100BP100.pdf
Availability of MCA12060D2100BP100
QUANTITY
MCA12060D2100BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCA12060D2100BP100
Internal Part NumberEIS-MCA12060D2100BP100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)210
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCA12060D2100BP100
Related LinksMCA12060D, MCA12060D2100BP100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCA12060D2100BP100 Details Description
Related parts for MCA12060D2100BP100
CONN EDGECARD 40POS .100" WW datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 25 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
RES 23.7 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 32.768KHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRGHT PIN datasheet.pdf
MICRO 9C P 72" WHT JACKS datasheet.pdf
FUSE 375MA 125VAC FAST 1206 datasheet.pdf
OSC XO 20.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf