Murata Electronics North America LQH3N101K02M
LQH3N101K02M picture photo
Mfg. Part Number
LQH3N101K02M
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
LQH3N101K02M.pdf
Availability of LQH3N101K02M
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LQH3N101K02M Order Process
Ship out your order
Specifications of LQH3N101K02M
Internal Part NumberEIS-LQH3N101K02M
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship LQH3N101K02M today.
SeriesLQH3N10
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LQH3N101K02M
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLQH3N1, LQH3N101K02M Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQH3N101K02M Details Description
Related parts for LQH3N101K02M
RES 24K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 71.5K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 15ppm 10pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RELAY IMPULSE SPDT 10A 220V datasheet.pdf
RES SMD 110 OHM 3/4W 1206 WIDE datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 3UH 1.5A 61 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 4POS 0.50MM R/A datasheet.pdf