Murata Electronics North America LQH43CN100K03D
LQH43CN100K03D picture photo
Mfg. Part Number
LQH43CN100K03D
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
LQH43CN100K03D.pdf
Availability of LQH43CN100K03D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LQH43CN100K03D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQH43CN100K03D
Internal Part NumberEIS-LQH43CN100K03D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship LQH43CN100K03D today.
SeriesLQH43CN1
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LQH43CN100K03D
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLQH43CN, LQH43CN100K03D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQH43CN100K03D Details Description
Related parts for LQH43CN100K03D
RES SMD 1.58M OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
BERGSTIK II SR RIGHT ANGLE datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 10% 400VDC 16DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CONN SMB JACK 75 OHM EDGE MNT datasheet.pdf