Murata Electronics North America LQH43CN150K01L
LQH43CN150K01L picture photo
Mfg. Part Number
LQH43CN150K01L
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
LQH43CN150K01L.pdf
Availability of LQH43CN150K01L
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LQH43CN150K01L Order Process
Ship out your order
Specifications of LQH43CN150K01L
Internal Part NumberEIS-LQH43CN150K01L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship LQH43CN150K01L today.
SeriesLQH43CN1
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LQH43CN150K01L
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLQH43CN, LQH43CN150K01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQH43CN150K01L Details Description
Related parts for LQH43CN150K01L
IC D/A CONV 8BIT MICROPWR 8-SOIC datasheet.pdf
TRANS NPN 600V 4A TO-220 datasheet.pdf
SHELF FIXED 18X19" BLACK datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 35.328MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
CONN HEADER 19POS STR .100" GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
BLZF 5.08/11/180LR SN OR datasheet.pdf
Connector Socket 7 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
250 TB SOCKET VERTICAL datasheet.pdf
SMA MALE TO MALE ADAPTER 50OHM I datasheet.pdf