Murata Electronics North America LQH43CN1R0M33L
LQH43CN1R0M33L picture photo
Mfg. Part Number
LQH43CN1R0M33L
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 1UH 2.6A 32 MOHM SMD
Datasheet Download
LQH43CN1R0M33L.pdf
Availability of LQH43CN1R0M33L
QUANTITY
LQH43CN1R0M33L Order Process
Ship out your order
Specifications of LQH43CN1R0M33L
Internal Part NumberEIS-LQH43CN1R0M33L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesInductor Products
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQH43C_33
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance1µH
Tolerance±20%
Current Rating2.6A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)42 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant110MHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
Supplier Device Package1812 (4532 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQH43CN1R0M33L
Related LinksLQH43CN, LQH43CN1R0M33L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQH43CN1R0M33L Details Description
Related parts for LQH43CN1R0M33L
CONN HEADER .100 DUAL R/A 32POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 220 OHM 1/4W 10% AXIAL datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 600V 30A CHASSIS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
Z-PACK SHLD.UPPER A datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 40 datasheet.pdf
OSCILLATOR MEMS 10MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf