Murata Electronics North America LQH4C150K04
LQH4C150K04 picture photo
Mfg. Part Number
LQH4C150K04
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
LQH4C150K04.pdf
Availability of LQH4C150K04
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LQH4C150K04 Order Process
Ship out your order
Specifications of LQH4C150K04
Internal Part NumberEIS-LQH4C150K04
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship LQH4C150K04 today.
SeriesLQH4C1
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LQH4C150K04
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLQH4C, LQH4C150K04 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQH4C150K04 Details Description
Related parts for LQH4C150K04
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 26 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 30 OHM 0.5% 1/16W 0816 datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 1.1MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC DELAY LINE 512TAP PROG 24QFN datasheet.pdf
POT 50K OHM 1W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
IC FPGA 340 I/O 484BGA datasheet.pdf
RES SMD 196 OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf