Murata Electronics North America LQH4N100K04M00-0I
LQH4N100K04M00-0I picture photo
Mfg. Part Number
LQH4N100K04M00-0I
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
LQH4N100K04M00-0I.pdf
Availability of LQH4N100K04M00-0I
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LQH4N100K04M00-0I Order Process
Ship out your order
Specifications of LQH4N100K04M00-0I
Internal Part NumberEIS-LQH4N100K04M00-0I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship LQH4N100K04M00-0I today.
SeriesLQH4N100K0
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LQH4N100K04M00-0I
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLQH4N100, LQH4N100K04M00-0I Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQH4N100K04M00-0I Details Description
Related parts for LQH4N100K04M00-0I
RES SMD 13.7KOHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 220MHZ 8SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
MODULE PWR ENT 250V 16/20A SCREW datasheet.pdf
CAP FILM 0.12UF 10% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 53POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
CAP CER 220PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
CONDUCTOR ANVIL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS PIN datasheet.pdf
CONN HDR 8POS 2.54MM T/H datasheet.pdf