Murata Electronics North America LQH55PN3R3NR0L
LQH55PN3R3NR0L picture photo
Mfg. Part Number
LQH55PN3R3NR0L
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 2A 44 MOHM SMD
Datasheet Download
LQH55PN3R3NR0L.pdf
Availability of LQH55PN3R3NR0L
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LQH55PN3R3NR0L Order Process
Ship out your order
Specifications of LQH55PN3R3NR0L
Internal Part NumberEIS-LQH55PN3R3NR0L
Standard Package1
SeriesLQH55P
PackagingCut Tape (CT)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance3.3µH
Tolerance±30%
Current Rating2A
Current - Saturation2A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)44 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant35MHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2220 (5750 Metric)
Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQH55PN3R3NR0L
Related LinksLQH55PN, LQH55PN3R3NR0L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQH55PN3R3NR0L Details Description
Related parts for LQH55PN3R3NR0L
FAN IMP MTRZD 138X40MM 115VAC datasheet.pdf
MEMORY CARD FLASH 22GB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
SENS PROX M5 1MM DC3W-NO datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V LVDS LOW 20PPM datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL R/A 40POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
NTC 150000 OHMS 5% 1206 datasheet.pdf
XFRMR PWR 12.6V 3.97A CHASSIS datasheet.pdf