Taiyo Yuden UMK107F223ZZ-T
UMK107F223ZZ-T picture photo
Mfg. Part Number
UMK107F223ZZ-T
Brief Description
CAP CER 0.022UF 50V Y5V 0603
Datasheet Download
UMK107F223ZZ-T.pdf
Availability of UMK107F223ZZ-T
QUANTITY
UMK107F223ZZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of UMK107F223ZZ-T
Internal Part NumberEIS-UMK107F223ZZ-T
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UMK107F223ZZ-T
Related LinksUMK107F, UMK107F223ZZ-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UMK107F223ZZ-T Details Description
Related parts for UMK107F223ZZ-T
SOCKET W/CLIP SLD FOR HG3 RELAY datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 99POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 6SMD datasheet.pdf
CONN SOCKET IDC 2MM 26POS 30GOLD datasheet.pdf
VINYL TUBING .38 10.13MM CLEA datasheet.pdf
CAB 22 GASKET FRTMT ALU datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 2.2K OHM 10SRT datasheet.pdf
IC HALL EFFECT SENSOR LATCH SO89 datasheet.pdf
CAP FILM 250VDC 0.02UF RADIAL datasheet.pdf