Murata Electronics North America LQM2HPN3R3MG0L
LQM2HPN3R3MG0L picture photo
Mfg. Part Number
LQM2HPN3R3MG0L
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 1.2A 100 MOHM
Datasheet Download
LQM2HPN3R3MG0L.pdf
Availability of LQM2HPN3R3MG0L
QUANTITY
LQM2HPN3R3MG0L Order Process
Ship out your order
Specifications of LQM2HPN3R3MG0L
Internal Part NumberEIS-LQM2HPN3R3MG0L
FamilyFixed Inductors
SeriesLQM2HP_G0
Material - CoreFerrite
Inductance3.3µH
Tolerance±20%
Current Rating1.2A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)125 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant30MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1008 (2520 Metric)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQM2HPN3R3MG0L
Related LinksLQM2HPN, LQM2HPN3R3MG0L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQM2HPN3R3MG0L Details Description
Related parts for LQM2HPN3R3MG0L
FUSE BOARD MOUNT 1.25A 63VAC/VDC datasheet.pdf
Connector Receptacle 7 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES 102K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
RES 147K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 42.2K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC SMART CARD 4K UNCASED datasheet.pdf
FIXED IND 9.1UH 638MA 800 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 43PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf