Murata Electronics North America LQM2HPN3R3MGCL
LQM2HPN3R3MGCL picture photo
Mfg. Part Number
LQM2HPN3R3MGCL
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 1A 200 MOHM SMD
Datasheet Download
LQM2HPN3R3MGCL.pdf
Availability of LQM2HPN3R3MGCL
QUANTITY
LQM2HPN3R3MGCL Order Process
Ship out your order
Specifications of LQM2HPN3R3MGCL
Internal Part NumberEIS-LQM2HPN3R3MGCL
FamilyFixed Inductors
SeriesLQM2HPN_GC
Material - CoreFerrite
Inductance3.3µH
Tolerance±20%
Current Rating1A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)200 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant30MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1008 (2520 Metric)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQM2HPN3R3MGCL
Related LinksLQM2HPN, LQM2HPN3R3MGCL Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQM2HPN3R3MGCL Details Description
Related parts for LQM2HPN3R3MGCL
SWITCH PUSH SPST-NO 1A 120V datasheet.pdf
RECTIFIER BRIDGE 25A 200V GBPC-W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 275A DO205AB datasheet.pdf
CHOKE COM MODE 2PHASE NOISE SUP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 150W datasheet.pdf
RES 26.4K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
RES 31.5 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
MED FILTER 8A 115/250VAC datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY M25 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS PIN datasheet.pdf