Murata Electronics North America LQM2MPNR33MGHL
LQM2MPNR33MGHL picture photo
Mfg. Part Number
LQM2MPNR33MGHL
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 330NH 3.1A 30 MOHM SMD
Datasheet Download
LQM2MPNR33MGHL.pdf
Availability of LQM2MPNR33MGHL
QUANTITY
LQM2MPNR33MGHL Order Process
Ship out your order
Specifications of LQM2MPNR33MGHL
Internal Part NumberEIS-LQM2MPNR33MGHL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQM2MPN_GH
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - CoreFerrite
Inductance330nH
Tolerance±20%
Current Rating3.1A
Current - Saturation3.7A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)30 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant90MHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0806 (2016 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
Supplier Device Package0806 (2016 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQM2MPNR33MGHL
Related LinksLQM2MPN, LQM2MPNR33MGHL Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQM2MPNR33MGHL Details Description
Related parts for LQM2MPNR33MGHL
HEATSINK TO-220 LIGHTWEIGHT .5" datasheet.pdf
IC FPGA 804 I/O 1156FBGA datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V 8SOIC datasheet.pdf
IC DIG AUDIO TRANSMTR 5V 28TSSOP datasheet.pdf
IGBT 1200V 100A 500W SP1 datasheet.pdf
PARTITION PLATE GRAY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 20% 10V 2917 datasheet.pdf
RES SMD 36 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 7.5 OHM 1% 0.6W 2010 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf