Murata Electronics North America LQM31PN3R3M00L
LQM31PN3R3M00L picture photo
Mfg. Part Number
LQM31PN3R3M00L
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 800MA 240 MOHM
Datasheet Download
LQM31PN3R3M00L.pdf
Availability of LQM31PN3R3M00L
QUANTITY
LQM31PN3R3M00L Order Process
Ship out your order
Specifications of LQM31PN3R3M00L
Internal Part NumberEIS-LQM31PN3R3M00L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesInductor Products
Standard Package3,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQM31P
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - Core-
Inductance3.3µH
Tolerance±20%
Current Rating800mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)300 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant30MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.037" (0.95mm)
Supplier Device Package1206
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQM31PN3R3M00L
Related LinksLQM31PN, LQM31PN3R3M00L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQM31PN3R3M00L Details Description
Related parts for LQM31PN3R3M00L
CONN RCPT 38POS .100" DBL PCB datasheet.pdf
RES SMD 150K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
BOARD EVAL VIRTEX 4 SF363 datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 240 OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
LENS ROUND 35MM 15.4MM HT MED datasheet.pdf
.5 FPC VT ZIF TYPE-A 21 CONT datasheet.pdf
IC PTIC TUNABLE 6.8PF 6QFN datasheet.pdf