Stackpole Electronics Inc. SM2615JTR820
SM2615JTR820 picture photo
Mfg. Part Number
SM2615JTR820
Brief Description
RES SMD 0.82 OHM 5% 1W 2615
Datasheet Download
SM2615JTR820.pdf
Availability of SM2615JTR820
QUANTITY
SM2615JTR820 Order Process
Ship out your order
Specifications of SM2615JTR820
Internal Part NumberEIS-SM2615JTR820
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.82
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 275°C
Package / Case2615 J-Lead
Supplier Device Package2615
Size / Dimension0.280" L x 0.150" W (7.10mm x 3.80mm)
Height0.157" (4.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM2615JTR820
Related LinksSM2615, SM2615JTR820 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
SM2615JTR820 Details Description
Related parts for SM2615JTR820
IC DAC 12BIT MONO HS 24-CDIP datasheet.pdf
SIDAC SYM 2CHP 25/50V 400A TO220 datasheet.pdf
SERIAL PORT ADAPTER OEM 311I datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK RTAN 9POS GOLD datasheet.pdf
RES 47.5 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 150 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 2.21K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 820 OHM 6SIP datasheet.pdf
IC OSC VCXO 125.009375MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT SKT datasheet.pdf