Murata Electronics North America LQN2A10NK04
LQN2A10NK04 picture photo
Mfg. Part Number
LQN2A10NK04
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
LQN2A10NK04.pdf
Availability of LQN2A10NK04
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LQN2A10NK04 Order Process
Ship out your order
Specifications of LQN2A10NK04
Internal Part NumberEIS-LQN2A10NK04
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship LQN2A10NK04 today.
SeriesLQN2A1
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LQN2A10NK04
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLQN2A, LQN2A10NK04 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQN2A10NK04 Details Description
Related parts for LQN2A10NK04
CAP ALUM 2700UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
VARISTOR 423V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
IC DVR HALF-BRIDGE 100V 1A 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 300MA 450 MOHM datasheet.pdf
11X 5P FEDERLEI 2,5 datasheet.pdf
IC TUNER AM/FM CAR RADIO 24QFN datasheet.pdf
RES 1.78K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
BCZ 3.81/09/180LRZE SN BK BX datasheet.pdf
Connector Socket 35 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf