Murata Electronics North America LQN2A82NM04M0001T052
LQN2A82NM04M0001T052 picture photo
Mfg. Part Number
LQN2A82NM04M0001T052
Datasheet Download
LQN2A82NM04M0001T052.pdf
Availability of LQN2A82NM04M0001T052
QUANTITY
LQN2A82NM04M0001T052 Order Process
Ship out your order
Specifications of LQN2A82NM04M0001T052
Internal Part NumberEIS-LQN2A82NM04M0001T052
Delivery TimeIn stock, ship LQN2A82NM04M0001T052 today.
SeriesLQN2A82NM04M
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD1210
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LQN2A82NM04M0001T052
MURATA Product CategoryMURATA Components
LQN2A82NM04M0001T052 Details Description
Related parts for LQN2A82NM04M0001T052
RIGHT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf