Murata Electronics North America LQP02TN1N1B02D
LQP02TN1N1B02D picture photo
Mfg. Part Number
LQP02TN1N1B02D
Brief Description
FIXED IND 1.1NH 220MA 600 MOHM
Datasheet Download
LQP02TN1N1B02D.pdf
Availability of LQP02TN1N1B02D
QUANTITY
LQP02TN1N1B02D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQP02TN1N1B02D
Internal Part NumberEIS-LQP02TN1N1B02D
Material - Core-
Inductance1.1nH
Tolerance±0.1nH
Current Rating220mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)600 mOhm Max
Q @ Freq8 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant6GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test500MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max)0.009" (0.22mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQP02TN1N1B02D
Related LinksLQP02TN, LQP02TN1N1B02D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQP02TN1N1B02D Details Description
Related parts for LQP02TN1N1B02D
CONN HEADER .100 DUAL R/A 58POS datasheet.pdf
CONN HEADER RT/A .156 8POS 30AU datasheet.pdf
HEATSINK FORGED WITH MEDIUM CLIP datasheet.pdf
Connector Receptacle 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES 48.7K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
MODULE DC BRUSHLESS MOTOR datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 25V 10% 2824 datasheet.pdf
IC FPGA 157 I/O 201CSP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
FINISHING FLAP BRUSH 7S VFN datasheet.pdf
LED COB CCT 5000K datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 23POS SKT datasheet.pdf