Murata Electronics North America LQP02TN1N5S02D
LQP02TN1N5S02D picture photo
Mfg. Part Number
LQP02TN1N5S02D
Brief Description
FIXED IND 1.5NH 220MA 600 MOHM
Datasheet Download
LQP02TN1N5S02D.pdf
Availability of LQP02TN1N5S02D
QUANTITY
LQP02TN1N5S02D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQP02TN1N5S02D
Internal Part NumberEIS-LQP02TN1N5S02D
Material - Core-
Inductance1.5nH
Tolerance±0.3nH
Current Rating220mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)600 mOhm Max
Q @ Freq8 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant6GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test500MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max)0.009" (0.22mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQP02TN1N5S02D
Related LinksLQP02TN, LQP02TN1N5S02D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQP02TN1N5S02D Details Description
Related parts for LQP02TN1N5S02D
CHOKE COMMON MODE 4.0MH PC MNT datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS .100" SNGL TIN datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 130MHZ 8SO datasheet.pdf
RES SMD 16.9K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TRANS NPN 50V 5A SOT-89 datasheet.pdf
RES 118K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 54VWM 91.46VC P600 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
SL-SMT 3.50/07/90LF 1.5 BK datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 9POS TIN datasheet.pdf