Murata Electronics North America LQP03TN33NJ04D
LQP03TN33NJ04D picture photo
Mfg. Part Number
LQP03TN33NJ04D
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 33NH 60MA 2.95 OHM SMD
Datasheet Download
LQP03TN33NJ04D.pdf
Availability of LQP03TN33NJ04D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LQP03TN33NJ04D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQP03TN33NJ04D
Internal Part NumberEIS-LQP03TN33NJ04D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesInductor Products
Chip RF Inductors
Standard Package1
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQP03T_04
PackagingCut Tape (CT)
TypeThin Film
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance33nH
Tolerance±5%
Current Rating60mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.95 Ohm Max
Q @ Freq8 @ 300MHz
Frequency - Self Resonant2GHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test300MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)0.012" (0.31mm)
Supplier Device Package0201 (0603 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQP03TN33NJ04D
Related LinksLQP03TN, LQP03TN33NJ04D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQP03TN33NJ04D Details Description
Related parts for LQP03TN33NJ04D
CONN HEADER 11POS R/A 15GOLD T/H datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 24V datasheet.pdf
CONN HEADER STKD 20POS R/A SH datasheet.pdf
RES SMD 0.5 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 10M OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 8A TO-220FM datasheet.pdf
IC OPAMP 14SOIC datasheet.pdf
IC UART FIFO 16B SGL 44PLCC datasheet.pdf
MULTI-PAIR 4COND 22AWG 1000' datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 20% 300VAC AXIAL datasheet.pdf
HD 38999 32C 32#23 SKT RECP datasheet.pdf
470UF 10V 12,5X30MM 85C 15000H datasheet.pdf