Murata Electronics North America LQP03TN39NJ04D
LQP03TN39NJ04D picture photo
Mfg. Part Number
LQP03TN39NJ04D
Brief Description
FIXED IND 39NH 60MA 3.35 OHM SMD
Datasheet Download
LQP03TN39NJ04D.pdf
Availability of LQP03TN39NJ04D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LQP03TN39NJ04D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQP03TN39NJ04D
Internal Part NumberEIS-LQP03TN39NJ04D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesInductor Products
Chip RF Inductors
Standard Package1
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQP03T_04
PackagingCut Tape (CT)
TypeThin Film
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance39nH
Tolerance±5%
Current Rating60mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)3.35 Ohm Max
Q @ Freq8 @ 300MHz
Frequency - Self Resonant1.8GHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test300MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)0.012" (0.31mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQP03TN39NJ04D
Related LinksLQP03TN, LQP03TN39NJ04D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQP03TN39NJ04D Details Description
Related parts for LQP03TN39NJ04D
BOOT SWITCH TOGGLE FULL BLK datasheet.pdf
IGBT 600V 55A 200W TO247-3 datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 470 OHM 5% 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
RES 464 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 500MA 250VAC 125VDC datasheet.pdf
500 TB PLU PLU SOLID datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 5% 22W 2512 datasheet.pdf