Murata Electronics North America LQP03TN8N2J04D
LQP03TN8N2J04D picture photo
Mfg. Part Number
LQP03TN8N2J04D
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 8.2NH 110MA 860 MOHM
Datasheet Download
LQP03TN8N2J04D.pdf
Availability of LQP03TN8N2J04D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LQP03TN8N2J04D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQP03TN8N2J04D
Internal Part NumberEIS-LQP03TN8N2J04D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesInductor Products
Chip RF Inductors
Standard Package1
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQP03T_04
PackagingCut Tape (CT)
TypeThin Film
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance8.2nH
Tolerance±5%
Current Rating110mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)860 mOhm Max
Q @ Freq13 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant5.5GHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test500MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)0.012" (0.31mm)
Supplier Device Package0201 (0603 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQP03TN8N2J04D
Related LinksLQP03TN, LQP03TN8N2J04D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQP03TN8N2J04D Details Description
Related parts for LQP03TN8N2J04D
TERM BLOCK HDR 2POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 10A PNL MNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 44.2K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
IC FPGA 800 I/O 1760FBGA datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 160V 2W SMBJ datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
MICRO 31C S 120" YEL FLOAT datasheet.pdf
OSCILLATOR MEMS 12.5MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 10% 630VDC AXIAL datasheet.pdf