Murata Electronics North America LQP0603T22N00T1M2
LQP0603T22N00T1M2 picture photo
Mfg. Part Number
LQP0603T22N00T1M2
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
LQP0603T22N00T1M2.pdf
Availability of LQP0603T22N00T1M2
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LQP0603T22N00T1M2 Order Process
Ship out your order
Specifications of LQP0603T22N00T1M2
Internal Part NumberEIS-LQP0603T22N00T1M2
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship LQP0603T22N00T1M2 today.
SeriesLQP0603T22
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD0201
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LQP0603T22N00T1M2
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLQP0603T, LQP0603T22N00T1M2 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQP0603T22N00T1M2 Details Description
Related parts for LQP0603T22N00T1M2
FIXED IND 22UH 130MA 3.4 OHM TH datasheet.pdf
RES 13.3K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
IC EEPROM 64KBIT 400KHZ 8UDFN datasheet.pdf
RES 2.52K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 6.34K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 30V datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf