Murata Electronics North America LQP18MN3N9C02D
LQP18MN3N9C02D picture photo
Mfg. Part Number
LQP18MN3N9C02D
Brief Description
FIXED IND 3.9NH 200MA 500 MOHM
Datasheet Download
LQP18MN3N9C02D.pdf
Availability of LQP18MN3N9C02D
QUANTITY
LQP18MN3N9C02D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQP18MN3N9C02D
Internal Part NumberEIS-LQP18MN3N9C02D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesChip RF Inductors
Standard Package4,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQP18MN_02
PackagingTape & Reel (TR)
TypeThick Film
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance3.9nH
Tolerance±0.2nH
Current Rating200mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)500 mOhm Max
Q @ Freq17 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant5.9GHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test500MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQP18MN3N9C02D
Related LinksLQP18MN, LQP18MN3N9C02D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQP18MN3N9C02D Details Description
Related parts for LQP18MN3N9C02D
RES SMD 110 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 400mA (Switch) Backlight 8-DSBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .125 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 105K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 48TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 38.9VC SMA datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
MLH ALL METAL PRESS SENSE GAUGE datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 300MW SOT23 datasheet.pdf
CAP CER 0.1PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf