Murata Electronics North America LQP18MN6N8C02
LQP18MN6N8C02 picture photo
Mfg. Part Number
LQP18MN6N8C02
Datasheet Download
LQP18MN6N8C02.pdf
Availability of LQP18MN6N8C02
QUANTITY
LQP18MN6N8C02 Order Process
Ship out your order
Specifications of LQP18MN6N8C02
Internal Part NumberEIS-LQP18MN6N8C02
Delivery TimeIn stock, ship LQP18MN6N8C02 today.
SeriesLQP18MN
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LQP18MN6N8C02
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLQP18M, LQP18MN6N8C02 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQP18MN6N8C02 Details Description
Related parts for LQP18MN6N8C02
REGULATOR 1.5V 3A VADJ VERT datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V NP0 1210 datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 16V 20% 1411 datasheet.pdf
IC 16-BIT AUDIO DAC 16-SOIC datasheet.pdf
IC RESET CIRCUIT 3.00V SOT143-4 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 8.5VWM 15.9VC DO204AC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1.05K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 1.8V datasheet.pdf