Artesyn Embedded Technologies LQS30A24-3V3RANJ
LQS30A24-3V3RANJ picture photo
Mfg. Part Number
LQS30A24-3V3RANJ
Brief Description
DC/DC CONVERTER 3.3V 200W
Datasheet Download
LQS30A24-3V3RANJ.pdf
Availability of LQS30A24-3V3RANJ
QUANTITY
LQS30A24-3V3RANJ Order Process
Ship out your order
Specifications of LQS30A24-3V3RANJ
Internal Part NumberEIS-LQS30A24-3V3RANJ
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)18V
Voltage - Input (Max)36V
Voltage - Output 13.3V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)30A
Power (Watts) - Manufacture Series200W
Voltage - Isolation2.25kV (2250V)
Package / Case8-DIP Module, 1/4 Brick
Size / Dimension2.30" L x 1.45" W x 0.33" H (58.4mm x 36.8mm x 8.4mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency89.5%
Power (Watts) - Max99W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQS30A24-3V3RANJ
Related LinksLQS30A24, LQS30A24-3V3RANJ Datasheet, Artesyn Embedded Technologies Distributor
LQS30A24-3V3RANJ Details Description
Related parts for LQS30A24-3V3RANJ
CONN HOOD SIDE ENTRY SZB48 PG36 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
RES SMD 1.21KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC REG SWTCHD CAP INV 20MA 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
OSC MEMS CONFIGURABLE OUTPUT datasheet.pdf
CAP FILM 680NF 10% 160VDC AXIAL datasheet.pdf