Artesyn Embedded Technologies LQS50A48-3V3RANJ
LQS50A48-3V3RANJ picture photo
Mfg. Part Number
LQS50A48-3V3RANJ
Brief Description
DC/DC CONVERTER 3.3V 200W
Datasheet Download
LQS50A48-3V3RANJ.pdf
Availability of LQS50A48-3V3RANJ
QUANTITY
LQS50A48-3V3RANJ Order Process
Ship out your order
Specifications of LQS50A48-3V3RANJ
Internal Part NumberEIS-LQS50A48-3V3RANJ
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)36V
Voltage - Input (Max)75V
Voltage - Output 13.3V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)50A
Power (Watts) - Manufacture Series200W
Voltage - Isolation2.25kV (2250V)
Package / Case8-DIP Module, 1/4 Brick
Size / Dimension2.30" L x 1.45" W x 0.33" H (58.4mm x 36.8mm x 8.4mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency91%
Power (Watts) - Max165W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQS50A48-3V3RANJ
Related LinksLQS50A48, LQS50A48-3V3RANJ Datasheet, Artesyn Embedded Technologies Distributor
LQS50A48-3V3RANJ Details Description
Related parts for LQS50A48-3V3RANJ
CONN EDGECARD 72POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR 300PSI M12-1.0 6G .5-4.5V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 170MA 9.2 OHM datasheet.pdf
RES 44.2K OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 18.528MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS T/H R/A GOLD datasheet.pdf
BCVP-500RF-18 BK datasheet.pdf
LED XLAMP XH-P70 WHITE SMD datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf