Artesyn Embedded Technologies LQS80A48-2V5RENJ
LQS80A48-2V5RENJ picture photo
Mfg. Part Number
LQS80A48-2V5RENJ
Brief Description
DC/DC CONVERTER 2.5V 200W
Datasheet Download
LQS80A48-2V5RENJ.pdf
Availability of LQS80A48-2V5RENJ
QUANTITY
LQS80A48-2V5RENJ Order Process
Ship out your order
Specifications of LQS80A48-2V5RENJ
Internal Part NumberEIS-LQS80A48-2V5RENJ
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)36V
Voltage - Input (Max)75V
Voltage - Output 12.5V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)80A
Power (Watts) - Manufacture Series200W
Voltage - Isolation2.25kV (2250V)
Package / Case8-DIP Module, 1/4 Brick
Size / Dimension2.30" L x 1.45" W x 0.41" H (58.4mm x 36.8mm x 10.4mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency91%
Power (Watts) - Max200W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQS80A48-2V5RENJ
Related LinksLQS80A48, LQS80A48-2V5RENJ Datasheet, Artesyn Embedded Technologies Distributor
LQS80A48-2V5RENJ Details Description
Related parts for LQS80A48-2V5RENJ
TRANS PNP 80V 0.5A SOT-23 datasheet.pdf
Crystal 8.0000MHz 30ppm 18pF 100 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
RES SMD 43.2 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 12POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 10POS datasheet.pdf
IC PFC CTLR 480W 180V ESIP datasheet.pdf
HEATSINK 22W LINEAR PHILIPS LLM datasheet.pdf
CAP FILM 0.012UF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS SKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 56V 5W T18 datasheet.pdf
Connector Socket 11 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf