Murata Electronics North America LQW03AW7N5C00D
LQW03AW7N5C00D picture photo
Mfg. Part Number
LQW03AW7N5C00D
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 7.5NH 400MA 240 MOHM
Datasheet Download
LQW03AW7N5C00D.pdf
Availability of LQW03AW7N5C00D
QUANTITY
LQW03AW7N5C00D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW03AW7N5C00D
Internal Part NumberEIS-LQW03AW7N5C00D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesChip RF Inductors
Standard Package1
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW03A
PackagingCut Tape (CT)
TypeWirewound
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance7.5nH
Tolerance±0.2nH
Current Rating400mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)240 mOhm Max
Q @ Freq41 @ 900MHz
Frequency - Self Resonant7.5GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.021" L x 0.016" W (0.53mm x 0.40mm)
Height - Seated (Max)0.018" (0.45mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW03AW7N5C00D
Related LinksLQW03AW, LQW03AW7N5C00D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW03AW7N5C00D Details Description
Related parts for LQW03AW7N5C00D
LED AMBER CLEAR 0805 SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.3V 350MW SOT23-3 datasheet.pdf
RES SMD 4.64K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 820 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HEATSINK TO-220 TAB FOLD 55.12MM datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.15A 6TMLF datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
LV6 LIMIT SWTCH & GV SUB-ASSY datasheet.pdf
LED COB CXA2540 2700K WHT SMD datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 20% 100VDC AXIAL datasheet.pdf