Murata Electronics North America LQW04AN10NH00D
LQW04AN10NH00D picture photo
Mfg. Part Number
LQW04AN10NH00D
Brief Description
FIXED IND 10NH 330MA 260 MOHM
Datasheet Download
LQW04AN10NH00D.pdf
Availability of LQW04AN10NH00D
QUANTITY
LQW04AN10NH00D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW04AN10NH00D
Internal Part NumberEIS-LQW04AN10NH00D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesChip RF Inductors
Standard Package10,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW04A
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance10nH
Tolerance±3%
Current Rating330mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)260 mOhm Max
Q @ Freq20 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant7GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.031" L x 0.016" W (0.80mm x 0.40mm)
Height - Seated (Max)0.018" (0.45mm)
Supplier Device Package03015 (0804 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW04AN10NH00D
Related LinksLQW04AN, LQW04AN10NH00D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW04AN10NH00D Details Description
Related parts for LQW04AN10NH00D
CONN HEADER 2POS .156 VERT GOLD datasheet.pdf
CONN RECT .050MM SMT VERT 30POS datasheet.pdf
IC POT DGTL QUAD 100K 20-TSSOP datasheet.pdf
CONN RECEPT 50-POS W/STRAIN datasheet.pdf
CARDEDGE 30POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONV DC/DC 1.5V 12A 18W OUTPUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf