Murata Electronics North America LQW04AN10NH00D
LQW04AN10NH00D picture photo
Mfg. Part Number
LQW04AN10NH00D
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 10NH 330MA 260 MOHM
Datasheet Download
LQW04AN10NH00D.pdf
Availability of LQW04AN10NH00D
QUANTITY
LQW04AN10NH00D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW04AN10NH00D
Internal Part NumberEIS-LQW04AN10NH00D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesChip RF Inductors
Standard Package10,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW04A
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance10nH
Tolerance±3%
Current Rating330mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)260 mOhm Max
Q @ Freq20 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant7GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.031" L x 0.016" W (0.80mm x 0.40mm)
Height - Seated (Max)0.018" (0.45mm)
Supplier Device Package03015 (0804 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW04AN10NH00D
Related LinksLQW04AN, LQW04AN10NH00D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW04AN10NH00D Details Description
Related parts for LQW04AN10NH00D
IC SW QUAD ANLG ESD SPST 16-SOIC datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 1A 250VAC RADIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 42A DPAK datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W 36-75VIN 12VOUT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.82 OHM 1% 5W datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 13VC LLP75 datasheet.pdf
CONN HDR 78POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CRYSTAL 38.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS 2.5MM datasheet.pdf
680UF 35V 10X20 datasheet.pdf