Murata Electronics North America LQW04AN1N1C00D
LQW04AN1N1C00D picture photo
Mfg. Part Number
LQW04AN1N1C00D
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 1.1NH 990MA 30 MOHM
Datasheet Download
LQW04AN1N1C00D.pdf
Availability of LQW04AN1N1C00D
QUANTITY
LQW04AN1N1C00D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW04AN1N1C00D
Internal Part NumberEIS-LQW04AN1N1C00D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesChip RF Inductors
Standard Package10,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW04A
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance1.1nH
Tolerance±0.2nH
Current Rating990mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)30 mOhm Max
Q @ Freq15 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant20GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.031" L x 0.016" W (0.80mm x 0.40mm)
Height - Seated (Max)0.018" (0.45mm)
Supplier Device Package03015 (0804 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW04AN1N1C00D
Related LinksLQW04AN, LQW04AN1N1C00D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW04AN1N1C00D Details Description
Related parts for LQW04AN1N1C00D
RES SMD 931 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
DAUGHTER CARD FOR DEMO9S datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 5.08MM datasheet.pdf
IC FPGA 564 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
FUSE FAST SEMICONDUCTOR 8A 600V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
RES SMD 39K OHM 5% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CONN HDR 26POS 0.100 SMD datasheet.pdf
CONN HDR 34POS 2MM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 15MH 100MA 36 OHM TH datasheet.pdf
AM5 SWITCH .1A SPST-NO RLLR LVR datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 35V T/H datasheet.pdf