Murata Electronics North America LQW04AN22NJ00D
LQW04AN22NJ00D picture photo
Mfg. Part Number
LQW04AN22NJ00D
Brief Description
FIXED IND 22NH 200MA 630 MOHM
Datasheet Download
LQW04AN22NJ00D.pdf
Availability of LQW04AN22NJ00D
QUANTITY
LQW04AN22NJ00D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW04AN22NJ00D
Internal Part NumberEIS-LQW04AN22NJ00D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesChip RF Inductors
Standard Package10,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW04A
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance22nH
Tolerance±5%
Current Rating200mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)630 mOhm Max
Q @ Freq15 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant5GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.031" L x 0.016" W (0.80mm x 0.40mm)
Height - Seated (Max)0.018" (0.45mm)
Supplier Device Package03015 (0804 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW04AN22NJ00D
Related LinksLQW04AN, LQW04AN22NJ00D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW04AN22NJ00D Details Description
Related parts for LQW04AN22NJ00D
CONN HEADER .100 SINGL R/A 33POS datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 1POS VERT T/H datasheet.pdf
RES 150K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 56UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 8SKT SLD CUP datasheet.pdf
IC USB PWR SW/CTLR CHRG 16-WQFN datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 400MA 416 MOHM datasheet.pdf
MICRO 100C S 20" RBW FLOAT NI datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR RFD21743 datasheet.pdf
CRYSTAL 40.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf