Murata Electronics North America LQW15/LQW18
LQW15/LQW18 picture photo
Mfg. Part Number
LQW15/LQW18
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
LQW15/LQW18.pdf
Availability of LQW15/LQW18
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LQW15/LQW18 Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW15/LQW18
Internal Part NumberEIS-LQW15/LQW18
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship LQW15/LQW18 today.
SeriesLQW15/
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LQW15/LQW18
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLQW15, LQW15/LQW18 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW15/LQW18 Details Description
Related parts for LQW15/LQW18
MULTIPLEXER QUAD 2IN HS 16SOIC datasheet.pdf
IC DECODER 4-16 LINE 24-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 43PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 0.56 OHM 5% 5W 5329 datasheet.pdf
CONN MICRO SD CARD PUSH-PUSH R/A datasheet.pdf
MPAC 8R ST PF HDR datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
REC ASSY A-FREE S-ATA H7.5 EMB datasheet.pdf
ATTENUATOR 20 DB DC 18GHZ datasheet.pdf
CAP FILM 0.27UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf