Murata Electronics North America LQW15AN11NJ80D
LQW15AN11NJ80D picture photo
Mfg. Part Number
LQW15AN11NJ80D
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 11NH 1.4A 83 MOHM SMD
Datasheet Download
LQW15AN11NJ80D.pdf
Availability of LQW15AN11NJ80D
QUANTITY
LQW15AN11NJ80D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW15AN11NJ80D
Internal Part NumberEIS-LQW15AN11NJ80D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesChip RF Inductors
Standard Package10,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW15AN_80
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance11nH
Tolerance±5%
Current Rating1.4A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)83 mOhm Max
Q @ Freq32 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant6.2GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW15AN11NJ80D
Related LinksLQW15AN, LQW15AN11NJ80D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW15AN11NJ80D Details Description
Related parts for LQW15AN11NJ80D
IC REG SWTCHD CAP INV 10MA 8SOIC datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
TVS DIODE 36VWM 58.1VC SMC datasheet.pdf
TRIPLE NONINVERTING BUFFER UDFN8 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 171VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
M1000 SIG HDR datasheet.pdf
GRACE INERTIA CONNECTOR 3.5 2P datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 28.5A 1.6 MOHM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 23POS PIN datasheet.pdf
1000UF 25V 16X16X16 MM 125C 5000 datasheet.pdf