Murata Electronics North America LQW15AN13NG00D
LQW15AN13NG00D picture photo
Mfg. Part Number
LQW15AN13NG00D
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 13NH 430MA 210 MOHM
Datasheet Download
LQW15AN13NG00D.pdf
Availability of LQW15AN13NG00D
QUANTITY
LQW15AN13NG00D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW15AN13NG00D
Internal Part NumberEIS-LQW15AN13NG00D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesInductor Products
Chip RF Inductors
Standard Package10,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW15A_00
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance13nH
Tolerance±2%
Current Rating430mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)210 mOhm Max
Q @ Freq25 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant5GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW15AN13NG00D
Related LinksLQW15AN, LQW15AN13NG00D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW15AN13NG00D Details Description
Related parts for LQW15AN13NG00D
IC MCU 8BIT ROMLESS 64TQFP datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 20VA THRU HOLE datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 20ppm 32pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
XCEDE LEFT 2PVH 4COL WK datasheet.pdf
IC OSC VCXO 20MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 254 TYP datasheet.pdf
FIXED MAGAZINE datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 10% 2000VDC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS PIN datasheet.pdf