Murata Electronics North America LQW15AN19NG80D
LQW15AN19NG80D picture photo
Mfg. Part Number
LQW15AN19NG80D
Brief Description
FIXED IND 19NH 920MA 156 MOHM
Datasheet Download
LQW15AN19NG80D.pdf
Availability of LQW15AN19NG80D
QUANTITY
LQW15AN19NG80D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW15AN19NG80D
Internal Part NumberEIS-LQW15AN19NG80D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesChip RF Inductors
Material - Core-
Inductance19nH
Tolerance±2%
Current Rating920mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)156 mOhm Max
Q @ Freq30 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant5GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW15AN19NG80D
Related LinksLQW15AN, LQW15AN19NG80D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW15AN19NG80D Details Description
Related parts for LQW15AN19NG80D
CARD GUIDE NYLON SNP-IN 12PCS datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 4A 25 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP ARRAY 10000PF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
TOOL INSERT/EXTRACT FOR 17RR datasheet.pdf
TVS DIODE 51VWM 82.4VC SMA datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC 26DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
INDICATOR INCAND AMBER PANEL MNT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 61POS PIN datasheet.pdf