Murata Electronics North America LQW15AN26NJ80D
LQW15AN26NJ80D picture photo
Mfg. Part Number
LQW15AN26NJ80D
Brief Description
FIXED IND 26NH 720MA 282 MOHM
Datasheet Download
LQW15AN26NJ80D.pdf
Availability of LQW15AN26NJ80D
QUANTITY
LQW15AN26NJ80D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW15AN26NJ80D
Internal Part NumberEIS-LQW15AN26NJ80D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesChip RF Inductors
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW15AN_80
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance26nH
Tolerance±5%
Current Rating720mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)282 mOhm Max
Q @ Freq29 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant4.1GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW15AN26NJ80D
Related LinksLQW15AN, LQW15AN26NJ80D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW15AN26NJ80D Details Description
Related parts for LQW15AN26NJ80D
MOD GAS SENSOR CARBON MONOXIDE datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
HEAT SHRINKABLE CABLE FEEDTHRO datasheet.pdf
STRAIN RELIEF 4POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
MCU 8BIT 16KB FLASH 32-LQFP datasheet.pdf
RES 392 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 2X15V 150W datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 2SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100" datasheet.pdf