Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0785128R6016T9L
Y0785128R6016T9L picture photo
Mfg. Part Number
Y0785128R6016T9L
Brief Description
RES 128.6016 OHM 0.6W 0.01% RAD
Datasheet Download
Y0785128R6016T9L.pdf
Availability of Y0785128R6016T9L
QUANTITY
Y0785128R6016T9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0785128R6016T9L
Internal Part NumberEIS-Y0785128R6016T9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)128.6016
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0785128R6016T9L
Y0785128R6016T9L Details Description
Related parts for Y0785128R6016T9L
RES ARRAY 2 RES 47 OHM 0404 datasheet.pdf
TVS DIODE 9VWM 16.17VC AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CHROMALIT ROUND 80CRI 215MM DIA datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
PWRBLADE VERT REC datasheet.pdf
HDR 8POS RA 2MM datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 51 TYPE datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 8POS datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf