Murata Electronics North America LQW15AN3N5B80D
LQW15AN3N5B80D picture photo
Mfg. Part Number
LQW15AN3N5B80D
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 3.5NH 1.95A 30 MOHM
Datasheet Download
LQW15AN3N5B80D.pdf
Availability of LQW15AN3N5B80D
QUANTITY
LQW15AN3N5B80D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW15AN3N5B80D
Internal Part NumberEIS-LQW15AN3N5B80D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesChip RF Inductors
Standard Package10,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW15AN_80
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance3.5nH
Tolerance±0.1nH
Current Rating1.95A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)30 mOhm Max
Q @ Freq30 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant10GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW15AN3N5B80D
Related LinksLQW15AN, LQW15AN3N5B80D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW15AN3N5B80D Details Description
Related parts for LQW15AN3N5B80D
IC SUPERVISOR CPU 8-DIP datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 11.4A 8 MOHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 90POS R/A .050 DIP datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 10A 8.3V-14V 50W datasheet.pdf
SENSOR PRES 100PSI ABSO 5V SIP datasheet.pdf
RES 5.62 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 3K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
FUSE PTC RESET SMD datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
DIODE ZENER 60V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST 6A 125V datasheet.pdf