Murata Electronics North America LQW15AN40NH00D
LQW15AN40NH00D picture photo
Mfg. Part Number
LQW15AN40NH00D
Brief Description
FIXED IND 40NH 250MA 700 MOHM
Datasheet Download
LQW15AN40NH00D.pdf
Availability of LQW15AN40NH00D
QUANTITY
LQW15AN40NH00D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW15AN40NH00D
Internal Part NumberEIS-LQW15AN40NH00D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesInductor Products
Chip RF Inductors
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW15A_00
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreAir
Inductance40nH
Tolerance±3%
Current Rating250mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)700 mOhm Max
Q @ Freq25 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant3GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW15AN40NH00D
Related LinksLQW15AN, LQW15AN40NH00D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW15AN40NH00D Details Description
Related parts for LQW15AN40NH00D
IC FPGA 366 I/O 672FBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES 160K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 154 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
QKE II FEMALE datasheet.pdf
RJ11 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
IC TXRX TRUE RS-232 28SSOP datasheet.pdf
CAP CER 120PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf