Murata Electronics North America LQW15AN40NH00D
LQW15AN40NH00D picture photo
Mfg. Part Number
LQW15AN40NH00D
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 40NH 250MA 700 MOHM
Datasheet Download
LQW15AN40NH00D.pdf
Availability of LQW15AN40NH00D
QUANTITY
LQW15AN40NH00D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW15AN40NH00D
Internal Part NumberEIS-LQW15AN40NH00D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesInductor Products
Chip RF Inductors
Standard Package10,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW15A_00
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreAir
Inductance40nH
Tolerance±3%
Current Rating250mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)700 mOhm Max
Q @ Freq25 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant3GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW15AN40NH00D
Related LinksLQW15AN, LQW15AN40NH00D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW15AN40NH00D Details Description
Related parts for LQW15AN40NH00D
IC EEPROM 4KBIT 10MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 8SMD datasheet.pdf
RES SMD 63.4K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
ADC 10BIT 1CH 1MSPS SOT23-6 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR PUSH-PULL datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 555MA 310 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 120PF 50V X8G RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 9POS .050 THRUHOLE datasheet.pdf
CONN ADAPTER 14P-14P F-M PNL MNT datasheet.pdf
CAP FILM 36NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf