Murata Electronics North America LQW15AN68NG80D
LQW15AN68NG80D picture photo
Mfg. Part Number
LQW15AN68NG80D
Brief Description
FIXED IND 68NH 320MA 1.1 OHM SMD
Datasheet Download
LQW15AN68NG80D.pdf
Availability of LQW15AN68NG80D
QUANTITY
LQW15AN68NG80D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW15AN68NG80D
Internal Part NumberEIS-LQW15AN68NG80D
Chip RF Inductors
Standard Package1
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW15AN_80
PackagingCut Tape (CT)
TypeWirewound
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance68nH
Tolerance±2%
Current Rating320mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.1 Ohm Max
Q @ Freq25 @ 200MHz
Frequency - Self Resonant2.5GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW15AN68NG80D
Related LinksLQW15AN, LQW15AN68NG80D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW15AN68NG80D Details Description
Related parts for LQW15AN68NG80D
IC ANALOG FRNT END HDSL 28-SSOP datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 300MW SMT3 datasheet.pdf
RES SMD 887 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
RES 86.6 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 12POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf