Murata Electronics North America LQW15AN6N2D00D
LQW15AN6N2D00D picture photo
Mfg. Part Number
LQW15AN6N2D00D
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 6.2NH 700MA 90 MOHM
Datasheet Download
LQW15AN6N2D00D.pdf
Availability of LQW15AN6N2D00D
QUANTITY
LQW15AN6N2D00D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW15AN6N2D00D
Internal Part NumberEIS-LQW15AN6N2D00D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesInductor Products
Chip RF Inductors
Standard Package10,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW15A_00
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance6.2nH
Tolerance±0.5nH
Current Rating700mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)90 mOhm Max
Q @ Freq25 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant8GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW15AN6N2D00D
Related LinksLQW15AN, LQW15AN6N2D00D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW15AN6N2D00D Details Description
Related parts for LQW15AN6N2D00D
FIXED IND 18NH 240MA 700 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC NVSRAM 16KBIT 45NS 28SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-18VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 41A TO220-2 datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 77.76MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 250V X7T 2220 datasheet.pdf
RES 12.1 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 178 TYP datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10% 15V 2915 datasheet.pdf