Murata Electronics North America LQW15AN6N7G80D
LQW15AN6N7G80D picture photo
Mfg. Part Number
LQW15AN6N7G80D
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 6.7NH 1.28A 78 MOHM
Datasheet Download
LQW15AN6N7G80D.pdf
Availability of LQW15AN6N7G80D
QUANTITY
LQW15AN6N7G80D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW15AN6N7G80D
Internal Part NumberEIS-LQW15AN6N7G80D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesChip RF Inductors
Standard Package10,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW15AN_80
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance6.7nH
Tolerance±2%
Current Rating1.28A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)78 mOhm Max
Q @ Freq30 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant7GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW15AN6N7G80D
Related LinksLQW15AN, LQW15AN6N7G80D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW15AN6N7G80D Details Description
Related parts for LQW15AN6N7G80D
JUMPER-H1507TR/A2015Y/H1507TR 6" datasheet.pdf
CAP CER 75PF 200V NP0 1825 datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 200V X7R 1210 datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS .100 30GOLD SMD datasheet.pdf
RES 41.2 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 5.05KOHM 0.01% 1/4W 0805 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Panel Mount, Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
CARD GUIDE VERT 5.5X0.076" BLK datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf