Murata Electronics North America LQW15AN7N3G80D
LQW15AN7N3G80D picture photo
Mfg. Part Number
LQW15AN7N3G80D
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 7.3NH 1.7A 50 MOHM SMD
Datasheet Download
LQW15AN7N3G80D.pdf
Availability of LQW15AN7N3G80D
QUANTITY
LQW15AN7N3G80D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW15AN7N3G80D
Internal Part NumberEIS-LQW15AN7N3G80D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesInductor Products
Chip RF Inductors
Standard Package1
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW15A_80
PackagingCut Tape (CT)
TypeWirewound
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance7.3nH
Tolerance±2%
Current Rating1.7A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)50 mOhm Max
Q @ Freq32 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant7GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW15AN7N3G80D
Related LinksLQW15AN, LQW15AN7N3G80D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW15AN7N3G80D Details Description
Related parts for LQW15AN7N3G80D
IC XDCP 100TAP 100K 3WIRE 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 19.1K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
INDICATOR INCAND RED PANEL MNT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONN BACKSHELL DB9 ZINC datasheet.pdf
BLZP 5.08/03/270F SN BK BX datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 1.855A 110 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
LED ARRAY WHITE datasheet.pdf
16-/32- Channel, Serially Controlled 4 з 1.8 V to 5.5 V, [2.5 V, Analog Multiplexers IC datasheet.pdf