Murata Electronics North America LQW15AN8N7J00D
LQW15AN8N7J00D picture photo
Mfg. Part Number
LQW15AN8N7J00D
Brief Description
FIXED IND 8.7NH 540MA 140 MOHM
Datasheet Download
LQW15AN8N7J00D.pdf
Availability of LQW15AN8N7J00D
QUANTITY
LQW15AN8N7J00D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW15AN8N7J00D
Internal Part NumberEIS-LQW15AN8N7J00D
Chip RF Inductors
Standard Package10,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW15A_00
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance8.7nH
Tolerance±5%
Current Rating540mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)140 mOhm Max
Q @ Freq25 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant5.5GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW15AN8N7J00D
Related LinksLQW15AN, LQW15AN8N7J00D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW15AN8N7J00D Details Description
Related parts for LQW15AN8N7J00D
T-1 LED SPACER 1/2" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EXTEND datasheet.pdf
BERGSTIK STRAIGHT datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X38MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 715K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.8K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
POWER SHELF FOR 12V D1U datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
1000UF 16V 10X20MM 105C 6000H datasheet.pdf